Connect with us

Hi, what are you looking for?

Oyun

Uygun Fiyatlı PlayStation 5, Türkiye’ye Geliyor

Oyun severlerin merak ve heyecanla beklediği PlayStation 5, aylar öncesinde tüm dünyada satışa çıkmıştı lakin Türkiye fiyatı bir çok oyuncunun hayallerini yerle bir etmişti. Şimdi ise PlayStation 5’in en ucuz versiyonu PlayStation 5 Digital Edition Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor.

Standart ana modelden tek farkı bir BluRay disk okuyucusuna sahip olmaması ve oyunları internet üzerinden indirebiliyor olmamız. Normal modelde ise oyunları BluRay disk üzerinden daha hızlı yükleyebiliyoruz yani bir oyunu fiziksel ürün olarak alabiliyoruz.

PlayStation 5 Digital Edition (Dijital Versiyon) Ne Kadar?

PlayStation 5 logolu görsel
PlayStation 5 logolu görsel

Ufak ama büyük donanım farkıyla satışa çıkması beklenilen PlayStation 5 Digital Edition için belirlenen fiyat aralığı 5.000 Türk Lirası ile 5.999 Türk Lirası. Sürekli değişen döviz kuru ve vergilere göz önüne alındığında fiyatın yükselmesi de düşmesi de beklentiler arasında.

PlayStation 5 Digital Edition nerelerde satılıyor?

Şu anda PlayStation 5 Digital Edition (Dijital Sürüm) henüz satışta değil. Standart sürüm PlayStation 5 ise ufak bir fiyat revizesi alarak 7.499 Türk Lirası fiyat etiketi ile çeşitli pazar yerlerinde satışta.

PlayStation 5 Digital Edition Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin Türkiye ofisinden yapılan resmi açıklamalarda PlayStation 5 Digital Edition için net bir satışa sunulma tarihi bulunmuyor ancak yetkililer şubat ayı içerisinde PlayStation 5 Digital Edition’ın satışa çıkacağını söylüyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Oyun

Amazon.com.tr, bugün yaptığı açıklamayla Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation®5’in sınırlı sayıda stoklarla satışa sunulduğunu duyurdu. Amazon.com.tr müşterileri, yeni yıl öncesinde ister kendileri ister...

Donanım

Sony sonunda Playstation 5'in tasarımını dün ki sunumda bizlere tanıttı. Biz tasarımı çok fazla beğenmesek de yine de idare eder niteliğinde karşımıza çıkıyor. Fakat...

Donanım

Playstation 5 sonunda geldi be! Öncelikle yazıma başlamadan önce dün ki yayının ana konseptini ufak da olsa eleştirmek istiyorum. Nerede "ulan" future games?

Oyun

Epic Games, PlayStation 5'te bir demo ile Unreal Engine 5'in (oyun motoru) bir sonraki güncellemesini duyurdu.

Advertisement