Connect with us

Hi, what are you looking for?

Liste

En İyi 10 Netflix Korku Filmi

Sevilen klasiklerden Netflix orijinallerine, perili evlerden kötü yaratıklara kadar, Netflix’te her tür korku hayranı için bir film var. İşte Netflix’te yayınlanan en iyi on korku filmine bir göz atın.

Bu içerikteki filmlerin sıralaması herhangi bir kritere bağlı değildir. Listeleme tamamen rastgele gerçekleştirilmiştir.

Table of Contents

The Blackcoat’s Daughter

Bir yatılı okulda kış tatilinde geride kalan iki genç kız, film yapımcısı Oz Perkins’in karamsar, atmosferik The Blackcoat’s Daughter filminde tuhaf davranışlar yaşar. The Chilling Adventures of Sabrina’nın yıldızı Kiernan Shipka, tüyler ürpertici karakterlere karşı erken dönem yeteneklerini muhtemelen rahatsız edici olmayan genç bir kadın olarak gösterirken Perkins, karlı ortamda yaygın bir korku duygusu yaratıyor.

The Evil Dead

Sam Raimi’nin düşük bütçeli korku filmi The Evil Dead, hâlâ bağımsız film yapımcılığının harikası. Beş üniversite öğrencisi, ücra bir kulübede tatil yaparken kazara iblisleri çağırır. Bu filmde Bruce Campbell’ın karizmatik performansı Ash Williams’ın bir tür yıldızı olmasına yardımcı oldu ve Raimi’nin kamera çalışmaları ve görsel efektlerdeki ustalığı onu uzun bir Hollywood kariyeri yoluna soktu.

His House

Güney Sudan’dan bir çift mülteci, travmatik anıların yanı sıra Londra’da hükümet konutlarına yerleştiklerinde memleketlerinden gelen kötü bir ruhla boğuşuyor. Evi, geleneksel perili ev tuhaflığını travma ve yerinden edilme üzerine bir meditasyonla harmanlayarak tanıdık bir hikaye türüne ilgi çekici (ve rahatsız edici) yeni bir dönüş getiriyor.

Hush

Mike Flanagan, popüler Netflix dizisi The Haunting of Hill House ve The Haunting of Bly Manor’u yaratmadan önce, işitme engelli bir kadının (Kate Siegel) amansız bir davetsiz misafirle savaşmasını konu alan gergin ev istilası gerilim filmi Hush’u yönetti. Flanagan ustaca bir şekilde ana karakterin sağırlığını gerilimle birleştirerek, hayatı için savaşırken izleyiciyi onun yerine koyuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

The Invitation

Karyn Kusama’nın The Invitation isimli filminde bir akşam yemeği partisi çok ters gidiyor. Eski arkadaşlar ve aşıkların karanlık bir dönüş yapmadan önce yeniden bağlantı kurmasıyla ilgili konuşkan bir drama olarak başlıyor. Ev sahibi herkesi sadece yemek yemeye ve sohbet etmeye mi davet etti, yoksa garip bir tarikatın kıyamet kehaneti ile ilgili daha kötü bir sebep mi var? Ürkütücü film, yoğun çatışmalara ve şiddete yol açmadan önce bu olasılıklarla dalga geçiyor.

It Comes at Night

Tam olarak gece ne geliyor? Trey Edward Shults’un kıyamet sonrası filmi It Comes at Night, bu soruyu hiçbir zaman tam olarak yanıtlamaz, ancak dünyayı kasıp kavuran ölümcül bir hastalıktan saklanan bir ailenin karşılaştığı birçok tehlike olabilir. Gizemli bir yabancı kendi ailesi için yardım arayışına geldiğinde, iki klan dışarıdan hangi tehlikelerin geldiğini ve içeriden hangi tehlikelerin geldiğini belirlemelidir.

Killer Klowns From Outer Space

Tek başına başlık, dış uzaydan gelen katil palyaçolarla ilgili olan Killer Klowns From Outer Space‘i izlemenizi sağlayacak kadar yeterli olmalıdır. Palyaçoya benzeyen uzaylılar dünyaya gelirler ve küçük bir kasabanın insanlarını öldürmek ve tüketmek için sirk temalı ölüm aletlerini (pamuk şeker koza, patlamış mısır tabancaları vb.) Kullanırlar. Bu tuhaf korku-komedi, 1988’de piyasaya sürüldüğünden beri bir kült klasik (veya kult klassic) haline geldi.

Pan’s Labyrinth

Guillermo del Toro’nun unutulmaz güzel masalı Pan’ın Labirenti (Pan’s Labyrinth), genç bir kızın fantastik yaratıklarla dolu gizemli bir labirenti keşfettiği 2. Dünya Savaşı İspanya’sında geçiyor. Del Toro, masal dünyasını İspanya’da yükselen faşizmin gerçek dünyasıyla iç içe geçirirken mistik varlıklar, ana karakterin sadist askeri komutanı üvey babasına karşı savaşmasına yardım ediyor.

Sweetheart

Kiersey Clemons, Sweetheart‘ın ıssız bir adada mahsur kalmış bir gemi enkazından tek başına kurtulan görünüşteki tek kişi olarak gösterime giren tek kişidir. Yoksa ada gerçekten terk mi edildi? Yönetmen J.D. Dillard, derinlerden gelen bir canavarın beliren tehdidini kullanarak içsel güç rezervlerini bulan ve gücünü geri alan bir kadının hikayesini anlatıyor.

Unfriended

Tüm bir hikayeyi yalnızca bilgisayar ekranındaki görüntüler aracılığıyla tasvir etmek kulağa saçma bir numara gibi gelebilir, ancak akıllı, karmaşık bir şekilde tasarlanmış korku filmi Unfriended, mezarın ötesinden intikam almak isteyen bir grup gencin temel ama etkili hikayesiyle onu çekiyor. Film, karakterlerinin çevrimiçi yaşamlarını mükemmel bir şekilde yakalarken aynı zamanda tatmin edici ve korkutucu bir hayalet hikayesi sunar.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Sinema

Türk karikatürist, komedyen, stand-up sanatçısı, sinema oyuncusu, senarist, film yapımcısı ve yönetmen Cem Yılmaz’ın bir çok yapımında karşımıza çıkan popüler karakter Erşan Kuneri, dizi...

Netflix

Netflix’in en çok sevilen ve heyecanla beklenen dizilerinden Stranger Things için dördüncü kısım fragmanı paylaşıldı. Heyecan ve aksiyonun bolca olduğu fragmanda Eleven karakterinin eski...

Netflix

Çeşitli Türk yerli yapımlarını da bünyesinde barındıran dizi içerik platformu Netflix, başrollerini Burcu Biricik, Uğur Yücel ve Mehmet Ak gibi isimlerin paylaştığı yeni dizi...

Haberler

Bildiğiniz üzere bugün öğlen saatlerinde Netflix Türkiye, tarafından yapılan bir değişiklik ile abonelik paketlerinin ücretlerine zam geldiğini duyurmuştuk. Çok uzun sürmeden konu ile alakalı...

Advertisement