Instagram Gönderilerini JSON Olarak Çekme - Siberdefter

Instagram Gönderilerini JSON Olarak Çekme - Siberdefter

Instagram Gönderilerini JSON Olarak Çekme

Günümüzde hemen hemen her şey REST API’ler, JSON dosyalar, NoSQL teknolojileri ile işliyor. Hatta durum öyle ki gündemimizi meşgul eden Koronavirüs (COVID-19) verileri hakkında bile bir tablo oluştururken bir JSON dosyasından veri elde ediyoruz.

Çoğu sitede ya da kişisel bloglarda ilgili Instagram sayfasının son 10 gönderisini bir slider şeklinde görürsünüz, genellikle bunları yapmak için hazır eklentiler ya da Instagram API’lar kullanılır lakin bu insanı baya yorar çünkü kod üstüne kod yazmanız, Instagram’dan onay almanız ve belirli bir limiti aşmamanız gerekir.

Ama Instagram’da elde edeceğiniz bir JSON linki ile istediğiniz gönderiyi saniyeler içerisinde kısacık bir kod parçası ile çekebilir ve sitenizde gösterebilirsiniz.

Instagram Profillerinin JSON Çıktısını Almak?

https://www.instagram.com/{KULLANICI_ADINIZ}/?__a=1 bu link sayesinde istediğiniz profili JSON formatında elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey link yapısında {KULLANICI_ADINIZ} bölümüne bilgilerine ulaşmak istediğiniz profilinin kullanıcı adını yazmak.

Burada profil ile ilgili her türlü bilgiye erişebilirsiniz. Gönderileri çekmek için ise JSON dosyasında “display_url” kısmını çekmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir