Connect with us

Hi, what are you looking for?

Cep Telefonu

HUAWEI Mate 40 Pro: HUAWEI’nin en çevreci akıllı telefonu

HUAWEI, şimdiye kadarki en çevreci zeki telefonunu piyasaya sürerek daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik adımlarını güçlendirdi.

Yeni yayımlanan HUAWEI Mate 40 Pro, plastik ambalajda yüzde 28, kağıt belgelerde yüzde 90 azalma sağlıyor ve matbu güvence belgesini ortadan kaldırıyor. Yeni HUAWEI Mate40 Pro kutu ambalajında yalnızca yüzde 3,8 plastik içeriyor.

HUAWEI Mate 40 Pro
HUAWEI Mate 40 Pro

Huawei, insanların sürdürülebilirlik ile alakalı fikirlerini öğrenmek için yaptırdığı inceleme sonucunda, Avrupalı tüketicilerin dörtte birinin 2025 yılına kadar plastik ambalajların kaldırılmasını istediğini ortaya çıkardı. Ancak tüketicilerin endişelendiği şey yalnızca plastik istanbul escort değil.

HUAWEI Mate 40 Pro
HUAWEI Mate 40 Pro

Katılımcıların yüzde 71’i kağıt tüketimini azaltmaya destek olmak için kağıt belgelerin ambalajından çıkarılmasını istiyor. HUAWEI, yüzde 90 daha azca kağıt dokümantasyonu sağlayabildiği dijital güvence belgesine geçti. Kullanıcılar bütün bu belgelere cihazdaki QR kodu tarayarak yahut Huawei’nin web sitesinden indirerek kolayca erişebilecekler.

Ek olarak, Hızlı Başlangıç Kılavuzu da 340 sayfadan 44 sayfaya düşürüldü. Her ne kadar kanunlar şu anda kağıt kılavuzun kaldırılmasını engellese de, Huawei gelecekte daha iyi bir çözüm taktim etmek için bunun da üstünde çalışıyor.

HUAWEI Mate 40 Pro önden görünümü
HUAWEI Mate 40 Pro önden görünümü

Araştırma, Ekim 2020’de Huawei adına Censuswide tarafınca yapıldı.

  • Tüketicilerin yarısı (yüzde 55) her gün geri dönüşüm yapıyor ve tamamen döngüsel bir iktisat elde etmek için daha önümüzde uzun bir yol bulunduğunu vurguluyor.
  • Neredeyse dörtte biri (yüzde 23), geri dönüşümün önündeki en büyük engelin neyin geri dönüştürülüp dönüştürülemeyeceğine dair kafa karışıklığı bulunduğunu belirtti. Birçok yanlış inancın aksine, streç film (yüzde 30), yağlı pizza kutuları (yüzde 59) ve gevrek paketleri (yüzde 37) büyük seviyede geri dönüştürülebilir.
  • Yüzde 20’si ek olarak eski elektronik cihazlarını geri dönüştürmek yada tekrar kullanmak yerine çöpe attığını dile getirdi.
  • Yüzde 1’i, 10’dan fazla eski telefona haiz bulunduğunu belirtti.
  • 5 kişiden 1’i zeki telefonlarının geri dönüştürülebilir bulunduğunun bilincinde değil.
  • İnsanların yüzde 43’ü daha sürdürülebilir yaşamak istiyor.

Sürdürülebilirliğe bağlılık

Tüm plastikleri ambalajdan çıkarma misyonuna bir adım daha yaklaşan Huawei, HUAWEI Mate40 Pro’nun çevreci kimliğini daha da geliştirdi. Ambalajda petrol bazlı mürekkep yerine yüzde 100 ayrışabilir soya fasulyesi mürekkebinin kullanılmasıyla beraber muhit kirliliğinin başlıca deposu olan kanserojenlerin ve VOC’lerin üretimini azalttı.

2013 yılından bu yana uygulanan bir takım yeşil teşebbüs vasıtasıyla Huawei, emisyonları azaltmak, yenilenebilir malzemelere yatırım yapmak, BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini desteklemek için atıkları geri dönüştürmek ve tekrar kullanmak şeklinde daha yeşil bir gelecek yaratmaya destek olmaya yönelik mühim adımlar attı.

Biyoplastikleri 2013’ten bu yana yoğun bir biçimde kullanan Huawei, petrol bazlı plastik üretiminin negatif çevresel etkilerini azaltmaya da destek oluyor.

Kullanılan biyoplastiklerin yüzde 30’undan fazlası, karbondioksit emisyonlarını yüzde 62,6 oranında azaltan muhit dostu hint yağından geliyor ve 2018’den bu yana Huawei karbon emisyonlarını emisyonları 612 ton azalttı.

Huawei geçen sene 1.468 ton atık elektroniği geri dönüştürdü ve bu sene 3.000 tondan fazlasını geri dönüştürme yolunda ilerliyor. Huawei ek olarak 2019’da geri dönüştürülmek suretiyle iade edilen cihazların yüzde 86’sını tekrar kullandı.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Enerji verimliliği laf mevzusu olduğunda, 2015-2019 yılları içinde güneş enerjisi kullanması yardımıyla Huawei, karbon emisyonlarını 89.000 ton azalttı.

Huawei, ürünlerini onarmak ve tekrar kullanıma taktim etmek için de oldukça çalışıyor. Dünya çapında 3.030 tamir merkezi ile basit erişilebilir tamir hizmetleri sunuyor ve 2015’ten bu yana 500.000’den fazla kullanılmış telefon, Huawei’nin değişiklik programı yardımıyla yeni sahiplerini buldu.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement