Connect with us

Hi, what are you looking for?

Cep Telefonu

Samsung Galaxy S20 Ultra’da Yaşanan Odak Probleminin Yazılım Güncellemesi İle Çözülemeyeceği Açıklandı

Samsung teknik destek forumu moderatörlerinden birisi, forumda yaptığı açıklamada Samsung Galaxy S20 Ultra’da görülen odak sorununun yazılım güncellemesi ile çözülemeyeceğini belirtti. Moderatörün paylaşımı birçok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı.

Seul merkezli teknoloji şirketi Samsung, önceki aylarda yeni akıllı cihaz serisi Galaxy S20’yi tanıtmıştı. Şirket, yeni serisi ile tasarımsal ve donanımsal olarak gönüllere taht kurmuş olsa da cihazda bazı sorunlar çıkmaya başladı. Bu sorunlar arasında en önde gelenlerden birisi ise serinin en iyi ve en pahalı cihazı Samsung Galaxy S20 Ultra’nın kamerasında meydana gelen odak problemiydi.

108 MP kamerası, 100x yakınlaştırması, 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olan Galaxy S20 Ultra, çıkan teknik sorunlar nedeniyle kullanıcıların cihazdan soğumasına neden oldu. Samsung’un teknik destek forumundan gelen açıklamaya da bakınca problemin ciddi olduğu anlaşılıyor.

‘Kamerada yaşanan odak sorunu yazılım güncellemesi ile çözülemez’

Güney Kore’li teknoloji devi, kullanıcıların belirttiği sorunların yazılım güncellemesi ile çözüleceğini söyledi. Fakat yapılan açıklamaya bakarsak kamerada yaşanan odak sorunu yazılım güncellemesi ile çözülecek gibi durmuyor.

Samsung teknik destek formu moderatörünün yaptığı açıklamada bu problemin ne kadar yazılım güncellemesi yapılırsa yapılsın ortadan kalkmayacağını, kamerada yaşanan odak sorununun donanımdan kaynaklandığını belirtti.

Yapılan açıklamanın Türkçe çevirisi şu şekilde:

Her şeyden önce, kullanımla ilgili problem için üzgünüz. Galaxy S20 Ultra modeli, önceki Samsung modellerine kıyasla sığ alan derinliği ve 10 cm veya daha uzun odak uzunluğuyla sonuçlanan, sensörün boyutunu artıran yüksek pikselli bir görüntü sensörüyle donatılmıştır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu nedenle bir nesneyi yakından çekerken arka plan bulanık veya odak dışı olabilir. Odak uzaklığı, lensin özelliklerine göre belirlenir; yani yazılımla düzeltilmesini zorlaştırır. Odak uzaklığını önceden tam olarak açıklayamadığımız için özür dileriz. Teşekkür ederim.

Açıklamadan da anlayacağımız üzere Samsung, yaşanan sorunlara pek iyi yardımcı olmuyor. Fiyatı da bir hayli tuzlu olan bu cihazın kullanıcıları bu durumdan şikayetçi.

Samsung hakkında diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Written By

Kocaeli'de yaşıyorum, makalelerimi hem kendimi hem de sizleri bilgilendirmek için yazıyorum umarım keyifle okuyorsunuzdur :) - Bilgi olmayan yerde, cehalet ilim olur. G.B. Shaw

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement