EXXEN Almamak için 5 Sebep!

Acun Ilıcalı tarafından kurulan yerli video platformlarından EXXEN, 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle yayın hayatına başladı. Her ne kadar yayın hayatına çeşitli hatalar, kullanıcıların siteye ve videolara erişim sağlayamaması gibi pürüzler olsa da çoğumuz bunları anlayışla karşıladık.

EXXEN yayın hayatına başladığı an sosyal medya gündemine ışık hızında düşmeye başladı çünkü insanlar abonelik fiyatları konusunda şikayetçiydi. Daha yeni doğmuş bir bebek gibi olan EXXEN, durumuna göre oldukça yüksek abonelik fiyatı sunuyordu.

Bu makalemizde EXXEN Almamanız için birbirinden farklı beş farklı nedeni bir araya getirdik, eğer EXXEN aboneliğinde almak almamak gibi ikileme düştüyseniz bu makale size bazı konularda yardımcı olacaktır.

UYARI: Bu makale herhangi bir biçimde marka karalama amacı taşımamakla birlikte insanlara fikir sunmaktadır.

1. Yeni bir platforma göre yüksek fiyata sahip olması

EXXEN Abonelik Fiyatları
EXXEN Abonelik Fiyatları

RKLMVAR ve RKLMYOK isimli iki farklı abonelik fiyatı sunan EXXEN, reklamlı ve reklamsız abonelik seçenekleri ile kullanıcılara ücret karşılığında reklam izlettirebiliyor.

Reklam içeren abonelik paketine baktığımız zaman fiyat etiketinin 9,99 TL yani düz hesap 10 Türk Lirası olduğunu görüyoruz ama aynı fiyat bandında özellikle 8 Türk Lirası fiyat etiketinde olan Amazon Prime Video servisine baktığımızda bu fiyatı düzinelerce içerik ve ekstra olarak diğer Prime servislerine erişim imkanı veriyor.

2. İki kişi aynı anda izleyememek

Televizyona bakan iki çocuk
Televizyona bakan iki çocuk

Herkes mutlaka Netflix kullanıyordur ya da bir kez Netflix’i denemiştir ve bilirsiniz ki Netflix’te aynı anda iki kişi farklı profillerden herhangi bir videoyu izleyebiliyor.

EXXEN tarafına baktığımız zaman bu pekte mümkün gözükmüyor. Beş tane profil oluşturabildiğimiz EXXEN’de aynı anda sadece bir kişi herhangi bir videoyu izleyebilme hakkına sahip.

3. Yetersiz içeriğe sahip olması

EXXEN İçerikleri ve Logosu
EXXEN İçerikleri ve Logosu

EXXEN’in kütüphanesine şöyle bir göz attığımızda sadece kendine ait içeriklerin ve bunlara ek olarak bir takım Kore içeriklerinin yer aldığını görüyoruz. Ve temel abonelik paketini ele alıp bir karşılaştırma yaptığımızda Amazon Prime Video servisi fiyat olarak daha fazla video içeriğini kullanıcılara sunuyor.

4. Düzene oturmamış site altyapısı

EXXEN Ana Sayfası
EXXEN Ana Sayfası

İnternette ufak bir gezintiye çıkalım ve EXXEN ile ilgili aramalar yapalım, karşımıza çıkan çoğu sonuç EXXEN’e ait içerikleri korsan olarak yayınlayan web siteleri. Bir tek bu değil, yurt dışına açılan platformda şu anda dil konusunda sıkıntılar çekmemizde mümkün ama para verip izlemek istediğimiz içeriklere korsan olarak erişim sağlayabilmek birazcık acıtıcı bir gerçek.

Bunlara ek olarak reklamlı pakette reklam sistemi de eksik çalışıyor. Videoların ilk açılışında bir kez çıkan reklam video barında yer alan kırmızı reklam noktalarına geldiği zaman çıkmıyor.

5. Para verdiğimiz halde reklam izlememiz

Reklam nedir?
Reklam nedir?

Netflix, Amazon Prime Video, YouTube Premium, BluTV gibi platformlara baktığımız zaman ele aldıkları temel unsur sizlere reklamsız video keyfi sunması ama EXXEN’de bu durum daha farklı, henüz yeni olan ve az içerik sunan platform 9.90 TL karşılığında kullanıcıya reklam gösterimi yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir