Connect with us

Hi, what are you looking for?

Microsoft

Microsoft, koronavirüs nedeniyle eski sürüm desteğini uzattı

Microsoft, yöneticilerine Windows’un en eski sürümleri için altı aydan fazla destek sağlıyordu. Yazılım devi, koronavirüs pandemisinden etkilenen işletmelerle çalışıyor ve çoğunlukla Windows 10 eski sürümlerini etkileyen destek tarihlerini erteliyor.

microsft-siberdefter
microsft-siberdefter

Microsoft, yöneticilerine Windows’un en eski sürümleri için altı aydan fazla destek sağlıyordu. Yazılım devi, koronavirüs pandemisinden etkilenen işletmelerle çalışıyor ve çoğunlukla Windows 10 eski sürümlerini etkileyen destek tarihlerini erteliyor.

“Microsoft, mevcut halk sağlığı durumundan etkilenen dünyanın dört bir yanındaki müşterilerle derinden ilgileniyor” dedi. “Küresel topluluğun bir üyesi olarak, müşterilerimizin şu anda karşılaştıkları stresin azaltılmasına katkıda bulunmak istiyoruz.”

Microsoft bugün Windows 10, 1709 (Enterprise, Education, IoT Enterprise) desteğini sonlandırmayı planlıyordu, ancak bu şimdi 13 Ekim’e kadar uzatıldı. Windows 10, sürüm 1809 (Home, Pro, Pro Education, Pro for Workstations, IoT Core) 12 Mayıs’ta desteğin sonuna girecekti fakat Microsoft bunu 10 Kasım’a kadar uzattı.

Windows Server sürüm 1809, Configuration Manager sürüm 1810, SharePoint Server 2010, SharePoint Foundation 2010 ve Project Server 2010 da yaklaşık altı aylık destek gecikmeleri alıyor. Microsoft, Office 2010, Project 2010, Mac için Office 2016 ve Office 2013 desteğinin sonunu değiştirmeyi planlamamakta.

Uzantılar, pandemi yoluyla çalışanları uzaktan destekleyen birçok BT yöneticisi için büyük bir ferahlık olacaktır. Bu, önümüzdeki altı ay içinde Windows’un eski sürümleri için yamalar ve güvenlik güncellemeleri yayınlanmaya devam edeceği anlamına geliyor. Microsoft, durumun gelişmekte olduğunu kabul ettiğini ve şirketin bir şey değiştiğinde “müşterilerimizi dinlemeye devam edeceğini” ve destek notunu güncelleyeceğini söyledi .

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Oyun Konsolu

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Microsoft’un Xbox Series X ve Series S konsolları için 20. yıl dönümü Xbox Kontrolcüsü, resmi duyurusu...

Microsoft

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Microsoft, şirketlere ve okullara yönelik konferans uygulaması Microsoft Teams’e yeni bir Arama deneyiminin geldiğini resmi olarak...

Bilgisayar

HDR veya diğer adıyla Yüksek Dinamik Aralık, SDR (Standart Dinamik Aralık) ile kıyaslandığında parlaklık, renk, kontrast gibi çeşitli faktörler dahilinde daha çarpıcı ve göz...

Haberler

Geride bıraktığımız birkaç hafta içerisinde Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Microsoft’un, oyunculara yönelik popüler sesli ve görüntülü mesajlaşma servisi Discord‘u satın...

Advertisement