En İyi NETFLIX Kore Dizileri

Pandemi sürecinde vaktin evde geçirildiği bu dönemde, Netflix dizilerine karşı rağbet gözle görülür bir şekilde artış gösteriyor.

Dünya genelinde büyük ilgi gören “kdrama” bir diğer adıyla kore dizileri de Netflix’te yayınlanmaya başladı.

Bu yazımızda, sizler için 2020’nin en çok sevilen Netflix Kore dizileri listesini derledik.

Mr. Sunshine


Bu tarihi drama, Japonya’nın 1900’lerin başlarında ülkeyi ilhak etmesinden önceki son hanedan olan Joseon Dönemi’nde geçiyor.

Aşk üçgeni, tarih ve aksiyon gibi bir dizide dikkat çeken pek çok bileşeni barındırmakta olan bu diziyi izlemenizi tavsiye ederiz.

It’s Okay to Not be Okay

Kore’de genellikle oldukça önemli bir tabu olan ruh sağlığı, bu dizinin ana temasıdır.

Popüler bir çocuk kitabı yazarı (Seo Ye-Ji) antisosyal kişilik bozukluğuna sahiptir. Öte yandan, bir psikiyatri bölümü bakıcısı (Kim Soo-hyun) otizmli ağabeyine bakmak zorundadır. Bu iki kişinin hayatları kesiştiğinde, ortaya çıkan aşk hikayesini izlemenizi öneriyoruz.

Kingdom

Joseon Dönemi’nde geçen bu Netflix orijinal dizisinde, bir kralın gizemli bir hastalığa yakalanıp öldüğü tahmin edilmektedir.

Veliaht Prens Lee Chang, babasına ne olduğunu öğrenmeye çalışır. Ancak güç sahibi olma için her şeyini vermeye hazır olan üvey annesi tarafından saraydan uzaklaştırılır.

Bu dizinin klasik tarihi dizilerden olmayıp bambaşka bir hal alacağını görünce çok şaşıracaksınız.

Itaewon Class

Park Seo-Royi (Park Seo-Joon) çok büyük bir gıda şirketi sahibinin oğlu olan okul zorbasını yumrukladığı için okuldan atılır.

Vur-kaç vakasına kurban giden babasını kaybettikten sonra, hayata tutunmaya çalışır ve Seul’ün Itaewon mahallesinde bir bar açıp, gıda şirketinin sahibini devirmeye yemin eder.

Çeşitli karakterleri ile izleyicilerden tam not alan Itaewon Class‘ı Netflix’ten izleyebilirsiniz.

When the Camellia Blooms

Bir kadın (Gong Hyo-Jin) küçük oğluyla küçük bir kasabaya taşınır ve bir bar açar. Bekar bir anne olan Gong Hyo-Jin’in yaşamını sürdürmesiyle beraber hikayesine ortak olun.

Extracurricular

Hospital Playlist

Medikal dizileri seven izleyiciler, tıp fakültesinden beri ayrılmaz olan ve şu anda aynı hastanede doktor olan beş yakın arkadaşın hikayesini anlatan Hospital Playlist’i çok sevecek.

Hyena

Vagabond

The Heirs

Crash Landing On You

Romance Is A Bonus Book

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir