Connect with us

Hi, what are you looking for?

İnceleme

“9 Kere Leyla” İncelemesi

9-kere-leyla-inceleme-siberdefter
9-kere-leyla-inceleme-siberdefter

Ezel Akay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Adnan Yıldırım; Özlem Lale; Uğur Saatçi ve Ezel Akay’ın yazdığı ek olarak başrollerinde Emmy ödüllü Haluk Bilginer’in Elçin Sangu’nun, Fırat Tanış’ın, Üstad Demet Akbağ’ın ve “Bir Başkadır” dizisi ile daha çok tanınan Alican Yücesoy’un yer aldığı 9 Kere Leyla isimli Netflix filminin incelemesi ile karşınızdayım.

Öncelikle komedi kategorisinde yer alan bu yeni Türk Filmi, insanlara alttan alttan eğlence ile karışık bazı gündelik mesajlara da yer veriyor. Aslına bakılırsa bu mesaj verilen meseleler pekte gündelik değil; insanlık tarihi boyunca günümüze kadar uzanan bir meselenin mesajı escort istanbul veriliyor.

9 Kere Leyla - Haluk Bilginer
9 Kere Leyla – Haluk Bilginer

“Kime göre neye göre spoiler” içeren 9 Kere Leyla incelemesi

Film, Elçin Sangu’nun yer aldığı muhteşem bir sahneyle başlıyor ve bir danışmana gelen çifti görüyoruz. Adem (Haluk Bilginer) ve Leyla (Demet Akbağ) çiftimiz Adem’in küçükken yaşadığı bir travma nedeni ile sahip olduğu ölüm korkusunu yenmesi ve bu nedenle boşanma düşüncelerinden arınması için bir evlilik danışmanına gidiyorlar.

Bunların ardından Terapist Nergis Hanım, Adem’i ayartarak kendisi ile flört etmeye başlar, lakin Adem ile Nergis’in arasındaki tek engel Adem’in eşi Leyla’dır.

Adem, Eşi Leyla’dan kurtulmanın yollarını düşünürken zihnindeki Adem’lerle konuşmaya başlar ve bu Adem’ler bir fikri Adem’in zihnine yerleştirirler.

Eşini öldürmeyi hedef haline getiren Adem tam dokuz kez Leyla’yı öldürmeye çalışır bunlar yaşanırken arada yaşanan bir dizi komik olaya da şahit oluruz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement