Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sinema

En çok izlenen 5 tarih filmi

Tarihin en can alıcı değerleri üzerine kurulan birbirinden farklı tarih filmleri vardır. Boş vaktinizi kaliteli bir film deneyimi yaşayarak geçirmek için en çok izlenen 5 tarih filmi arasından bir seçim yapabilirsiniz. Filmler.com’da yer alan bu, en çok izlenen filmlerin yanı sıra farklı tarihi filmleri de inceleyebilirsiniz. Tek bir ekran üzerinden en çok izlenen tarih filmleri olarak belirlenen içeriklerin detaylarına göz atarak izlemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. En çok izlenen 5 tarihi film; Fetiş ilişki sevenler! bahçelievler escort kızları fetiş duygularınızı tatmin edecek.

  1. Rome
  2. The Crown
  3. Peaky Blınders
  4. Chernobyl
  5. Band Of Brothers

Tarihin değerleri üzerine kurulu filmler

ABD ve Meksika yapımı Rome filmi, Alfonso Cuarón tarafından yazılıp yönetilmiştir. 1960’larda ve 70’lerde Meksika’da büyüdüğü yıllar içerisinde gerçekleşen olaylar üzerine kuruludur. Siyah beyaz şeklinde çekilen film, 1970’li yılların başında Mexico’daki Roma mahallesinde geçiyor. Kişisel, sosyal ve politik çekişmeler sırasında bir ailenin bütünlüğünü nasıl korumaya çalıştığı üzerine kuruludur. 

The Crown, film değil bir tarihi dizidir. Peter Morgan ile Stephen Daldry tarafından yaratılan film, tarihi, biyografik ve dram sahneleri üzerine kuruludur. Filmin oyuncuları arasında Olivia Colman, Tobias Menzies, Helena Bonham Carter gibi başarılı isimler yer alıyor. Film, II. Dünya Savaşı’nın ardından İngiltere’de yaşanan siyasi karışıklıklar üzerine kuruludur. Bu zorlu durumda yönetime II. Elizabeth geçmiştir. 

Bir diğer en çok izlenen tarihi dizi ise Peaky Blınders oldu. Dijital platformda yayınlanan bu popüler tarihi filmin yaratıcısı Steven Knight’tır. İngiltere yapımı filmin başrol oyuncuları arasında Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson yer alıyor. İngiltere’de yasadışı çeteler üzerine kurulan Peaky Blınders filmi ile kaliteli bir seyir deneyimi yaşamak mümkündür. 

Başarılı tarihi yapımlardan bir diğeri Chernobyl’dir. Craig Mazin tarafından yaratılan Chernobyl, tek solukta izlenebilecek bir tarihi dizidir. 1986 yılında Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşanan olaylar konu ediliyor. 

Steven Spielberg, Tom Hanks tarafından yaratılan Band Of Brothers dizisi, tarihi ve savaş sahneleriyle ön plana çıkıyor. Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romandan esinlenerek kurgulanan dizi, II. Dünya Savaşı ardından yaşanan olayları anlatan 10 bölümlük bir dizidir. 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Sinema

Komedi denildiği zaman akla ilk gelen isimlerdendir Kevin Hart, stand-up komedyenliğinden tam teşekküllü bir film yıldızlığına gelen ünlü sanatçı bizleri güldürmeyi başarıyor. Kevin Hart...

Genel

Türkiye’de milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Netflix, 2021 Ocak ayında yayınlanacak olan içerikleri duyurdu. Yeni yapımlar ve sezon devamları dahil olmak üzere, birçok yapımlarla izleyicilerle...

Netflix

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz bu dönemde, birçok insan bu süreci verimli geçirip yeni uğraşlar edinmek istiyor. Bunlardan biri de yabancı dili geliştirmek! Ev konforunda...

Sinema

Disney, tema parklarından bir tanesini bize yaşatıyor! Filmde Emily Blunt ve Dwayne Johnson’ın başrollerini oynadığı Jungle Cruise filmi hakkında işte detaylar; Orman gezisi, dünyadaki...

Advertisement