Connect with us

Hi, what are you looking for?

Giyilebilir Teknolojiler

Samsung Galaxy Buds Pro Tanıtıldı!

2021 yılının ilk lansmanı Samsung tarafından gerçekleştirildi. Unpacked 2021 etkinliği ile bu akşam karşımıza çıkan Samsung, Galaxy Buds Pro başta olmak üzere bir çok yeni ürünlerini ve yazılımını izleyenlere tanıttı.

Samsung geride bıraktığımız 2020 yılının Ağustos ayında Note 20 serisi ile birlikte Galaxy Buds Live isimli yeni bir tam kablosuz kulaklık modelini tanıtmıştı. Unpacked 2021 etkinliğinin ilk konuğu Galaxy Buds Pro ise bu zamana kadar Samsung tarafından tanıtılan üç kulaklık modelinin harmanlanmış halini bizlere gösterdi.

Galaxy Buds Pro tasarımı

Samsung Galaxy Buds Pro, kutu olarak Galaxy Buds Live tasarımını ancak kulaklıklar olarak birinci ve ikinci nesil Galaxy Buds’ın tasarımını kullanıyor. Böylelikle Galaxy Buds Live kutusunun içerisinde silikon uçlara sahip kulaklıklar sahip.

Samsung Galaxy Buds Pro  - siberdefter
Samsung Galaxy Buds Pro

Galaxy Buds Pro teknik özellikleri

Tabi ki ilk olarak diğer modellere göre yenilenmiş ve iyileştirilmiş ses deneyimi, kullanıcıları bekliyor ve bunlara ek olarak Samsung’un Pro Sound Quality adını verdiği yeni bir ses deneyimi bulunuyor.

Ses deneyimi tarafında Ortam Modu (Ambient Mode), Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği, Call Quality (Arama Kalitesi), Voice Detect (Ses Yakalama), Auto Switch (Otomatik Değişme) ve Yapay Zeka yardımı yer alıyor.

Samsung Galaxy Buds Pro  - siberdefter
Samsung Galaxy Buds Pro

Aktif Gürültü Engelleme özelliği

Apple AirPods Pro gibi çeşitli tam kablosuz kulaklık modellerinde gördüğümüz Aktif Gürültü Engelleme özelliği yeni Samsung Galaxy Buds Pro modelinde de yer alıyor, böylelikle her iki kulaklık kulağınızda takılıyken etraftaki gürültüleri duymuyor ve kendinize ait bir özel alan oluşturmuş oluyorsunuz.

Su geçirmezlik: IPX7 Sertifikası

Galaxy Buds Pro, son kullanıcıyı yakından ilgilendiren bir teknoloji sertifikasına sahip; IPX7 sertifikası. Su geçirmezlik sunan IPX7 ile birlikte 30 dakikaya kadar cihazı su altında kullanabilirsiniz. Cihazınız 1.5 metreye kadar derinlikte 30 dakika ve üzerinde su altında kullanabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Auto Switch (Otomatik değiştirme)

Auto Switch yani otomatik değiştirme özelliği sayesinde Galaxy Buds Pro kulaklığınızı bir tablet üzerinde kullanıyorsanız ve telefonunuza bir arama geldiyse kulaklığınıza yapacağınız ufak bir dokunuş sayesinde bağlantı otomatik olarak telefonunuza aktarılacak ve konuşmanızı yapabileceksiniz.

İkili mikrofon

Galaxy Buds Pro’da iki adet mikrofon yer alıyor ve böylelikle telefon görüşmelerinde, ses kayıtlarında daha kaliteli ses aktarımı gerçekleşiyor.

Pil ömrü

Şirketin iddialarına göre Samsung Galaxy Buds Pro, tüm gün süren pil ömrü sunuyor, tabi ki bu pil ömrü konusu kullanıcıların kullanımına, zamanla tükenen pil ömrüne göre uzayıp kısalabilir.

Samsung Galaxy Buds Pro aksesuarları - siberdefter
Samsung Galaxy Buds Pro aksesuarları

Galaxy Buds Pro ve Kılıfları!

Aynı zamanda Galaxy Buds Pro’nuzu kılıf ve iplikler ile kişiselleştirebilme seçeneklerine sahipsiniz. Samsung tarafından Unpacked etkinliğinde Galaxy Buds Pro sonrasında tanıtılan kılıflarda şirketin resmi sitesinde satışa çıkacak.

Galaxy Buds Pro fiyatı ne kadar?

Samsung’un Unpacked 2021 etkinliğinde tanıtılan Galaxy Buds Pro, 199 Amerikan Doları fiyat etiketi ile satışa çıkıyor olacak. Cihazın Türkiye fiyatı henüz belli değil.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement