Instagram’daki Sahte Takipçiler Nasıl Silinir?

Hepimizin sorunu olan İnstagram uygulamasındaki sahte takipçiler yüzünden etkileşim oranımız bir hayli takipçimiz ile paralel gitmiyor. Bu sorun tek Türkiye’de değil tüm dünyada var olan saptanmış bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Peki biz bu sorunu nasıl ortadan kaldırabiliriz? Hiç bunu araştırdınız mı? Merak etmeyin Siber Defter ekibi olarak biz sizin için araştırdık 🙂 İşte Detaylar;

Hepimizin sorunu olan Instagram uygulamasındaki sahte takipçiler yüzünden etkileşim oranımız bir hayli takipçimiz ile paralel gitmiyor. Bu sorun tek Türkiye’de değil tüm dünyada var olan saptanmış bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Peki biz bu sorunu nasıl ortadan kaldırabiliriz? Hiç bunu araştırdınız mı? Merak etmeyin Siber Defter ekibi olarak biz sizin için araştırdık 🙂 İşte Detaylar;

Instagram’da sahte hesap nasıl tespit edilir?

  1. Fotoğraflarınıza samimiyetsiz yorumlar bırakır.
  2. Art arda yorum bırakır ve fotoğraflarınızın hepsini hızlıca beğenir.
  3. Takipçi sayısı yüksektir.
  4. Profil fotoğrafı yoktur.
  5. En son fotoğrafı çok yakın bir tarihe aittir.

Sahte bir hesap bulmak için birkaç söyleyici işarete dikkat etmeniz gerekli. Örneğin, bir kullanıcının fotoğraflarınızda rastgele bir ürün çeşitliliği sevdiğini veya hızlı bir şekilde art arda rastgele, genel yorumlar (“harika yayın!”) Bıraktığını fark ederseniz, bu hesaplar genellikle kendilerini takip etmeniz için yorum atarlar ve %90 bir ihtimalle sizi takip etmek gibi bir amacı yoktur. Tek amacı takipçi sayısını hızla şişirmeye çalışan biri.

Instagram'da Hikaye Paylaşarak Para Kazanmak
Instagram’da Hikaye Paylaşarak Para Kazanmak

Ayrıca profilin kendisine bakmak da faydalıdır. Kullanıcı binlerce kişiyi takip ediyorsa ancak çok fazla takipçi veya gönderi bulunmuyorsa veya hesapları uzun süredir etkin görünmüyorsa, şüphelenmekten çekinmeyin. Tabii ki, sinsi botlar da var! Sırf gerçek görünsün diye gönderi atanlar da var. Emin değilseniz, bir veya iki kişiyi Google resim aramasına ekleyin ve eğer hesap sahte ise illa ki başka bir yerlerde o resim dolanıyordur. 

Hepimiz süper açık sahte hesaplar gördük. Aynı kadın olmadıklarını farketmeyecekmişsiniz gibi farklı kadınlardan çalınan bir sürü fotoğraf gönderen botlar var. Sonra , şüpheli bir bağlantıyı tıklatmanız için lüks eşyalarda (genellikle Ray-Bans) düşük fiyatlar vaat eden sahte indirim hesapları da var .

Unutmayın, üzerinde hiçbir şey olmayan hesap. Resim, mesaj, takipçi olmayanlar %90 sahtedir. 

Son olarak şunu söylemek gerekir: Sadece birinin bu dediklerimize uyması onu bot yapmaz. Instagram uygulamasına yeni başlamışlardır veya kullanmasını bilmiyorlardır. Hala %10’luk bir açığımız var unutmayın 😉 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir