Connect with us

Hi, what are you looking for?

İnternet

Instagram Neden Yavaş, Instagram Çöktü Mü? Instagram’a Ulaşılamıyor!

2 Nisan 2019 saat 00.00 suları itibari ile ülkemizdeki Facebook, Instagram ve WhatsApp kullanıcıları bir yavaşlama ile karşı karşıya kaldılar ve bu konu çokta uzun sürmeden Twitter ve diğer sosyal ağlara taşınarak Trend Topic olmayı başardı.

Peki Instagram Neden Yavaşladı, Instagram Çöktü Mü, Instagram’a Neden Girilmiyor? gibi sorulara bu yazımızın içerisinde cevap veriyor olacağız.

Instagram Çöktü Mü?

Instagram ve WhatsApp, Facebook tarafından satın alınmış iki farklı şirket. Bu satın alımların gerçekleşmesi sonucunda her iki platformda verilerini otomatik olarak Facebook’un ana sunucularına taşımış oldular. Böylelikle Facebook’un ana sunucularında meydana gelebilecek en ufak bir problemde Instagram ve WhatsApp’ta etkilenmiş olacak.

Instagram Çöküşünün Nedeni Koronavirüs Olabilir Mi?

Bildiğiniz üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) nedeni ile herkes evlerinde kendisini karantina altına almış oldu ve durum böyle olunca insanlar vakit geçirebilmek için internete yoğunlaşıyorlar.

Aniden çoklu kullanıcı girişleri nedeni ile de bant genişliği yetersizlikleri meydana çıkıyor ve servislerde bir yavaşlama söz konusu oluyor. Peki Bant Genişliği Nedir?

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bant Genişliği Nedir?

Baştan söyleyelim olayın normal kullanmakta olduğumuz bantlar ile hiçbir alakası yok!

Bant genişliği, bir iletim ortamının ya da haberleşme kanalının kapasitesini ifade etmek için kullanılır. Başka bir deyişle bir kanal üzerinde taşınabilecek en fazla frekansa sahip sinyal, kanalın band genişliğidir.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Netflix

K-drama sevenlerini mutlu edecek, yeni yılın ilk aşk haberi Güney Kore‘den https://istanbulescorts.net.tr/ geldi. 2021’in Güney Kore’ye damga vuran senenin ilk ünlü çifti, hayranlarını oldukça...

Javascript

Günümüzde hemen hemen her şey REST API’ler, JSON dosyalar, NoSQL teknolojileri ile işliyor. Hatta durum öyle ki gündemimizi meşgul eden Koronavirüs (COVID-19) verileri hakkında...

İnternet

Günlük yaşantımızın büyük bir çoğunluğu artık Instagram’da geçiyor ve Instagram’da bir çok kategoride sayfa açarak para kazanabilmemiz mümkün. Peki “Instagram’da Hikaye Paylaşarak Nasıl Para...

İnternet

Instagram'da yepyeni dönemler...

Advertisement